Поврзете се со нас

Лига Европа

Пиоли за битката со Јунајтед: Ќе се соочиме со најголемиот фаворит за титулата

Објавено

на

blank

Екипата на Милан одигра далеку под очекуваното во двомечот со Црвена Звезда, но сепак избори пласман во осминафиналето на Лига Европа каде силите ќе ги одмери со премиерлигашот Манчестер Јунајтед.

Повеќе е од јасно е дека италијанскиот прволигаш ќе мора да биде далеку подобар ако сака да биде конкурентен на Јунајтед, тим кој пак во претходната фаза лесно ја доби битката со Реал Сосиедад.

-Тоа ќе биде стимулативен и мотивирачки натпревар за нас. Се соочуваме со најголемите фаворити во натпреварувањето. Противник и стадион кој потсетува на славните моменти од нашата историја, -истакна тренерот на Милан, Стефано Пиоли во својата прва изјава по одржаната ждрепка во Нион.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни