Поврзете се со нас

Италија

Пиоли: Бевме најдобри досега, но мора…

Објавено

на

Милан е во пол позиција за пехарот во Серија А, но ќе мора утре да дојде до посакуваниот резултат против Сасуоло за да го врати Скудетото во своите витрини.

На „росонерите“ ќе им биде доволен и бод за да бидат шампиони со оглед на тоа што имаат два поени предност и подобар меѓусебен дуел со второпласираниот Интер, меѓутоа сигурно нема да се прават такви калкулации и Милан по секоја цена да брка само реми.

-Дали ја заслужуваме титулата? Ќе ви кажам утре. Според мене до донеска заслужвме да бидеме први. Бевме најдобри досега, но мора да бидеме најдобри утре против Сасуоло, -истакна тренерот Стефано Пиоли.

-Верувам дека моите играчи добро ќе спијат. Чудни се во позитивна смисла. Го гледам истото однесување иако внатре мора да има толку многу мисли и емоции. Обично не спијам многу по натпреварите и се надевам дека така ќе биде утре, -дополни стратегот на лидерот во Калчото.

Средбите Сасуоло-Милан и Интер-Сампдорија се играа утре од 18 часот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни