Поврзете се со нас

Балкан

Пикси избра меѓу Хајдук или Динамо и стана вирален хит во регионот (Видео)

Објавено

на

Драган Стојковиќ Пикси е посебно почитувано фудбалско име на екс-ју просторите, па затоа и актуелниот српски селектор стана хит во хрватската јавност со една кратка изјава дадена деновиве.

На социјалните мрежи се појави видео, за кое нема повеќе детали кога и каде е снимено, а на кое Пикси прави избор меѓу Хајдук и Динамо.

Со оглед на искуството на Стојковиќ и во југословенското првенство, може да се каже дека неговиот одговор има и посебно значење за фановите на овие простори.

Што е Хајдук?

– Живот, одговорил кратко, но прецизно Стојковиќ.

Хајдук или Динамо? е второто прашање за легендарниот Пикси, на кое српскиот селектор енергично одговара со „Хајдук“ и очекувано веднаш стана миленик на фановите на сплитските „били“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни