Поврзете се со нас

Шпанија

Пике со јасна порака до Суарез откако напаѓачот симулираше пенал: Дебели, немој да ме….. (Видео)

Објавено

на

Луис Суарез го навлече гневот кај Марк Андре Тер Штеген кој експресно имаше што да му каже за неговата симулација на пенал, а фактот што сакаше да изнуди пенал против својот поранешен тим рамнодушен не го оставил ниту Жерард Пике.

Специјализираните шпански емисии традиционално ги издвојуваат конверзациите меѓу фудбалерите на теренот, со тоа што овојпат имаа навистина лесна задача да ги слушнат зборовите на сите актери на теренот.

Тер Штеген беше првиот кој му забележа на Суарез за лесното паѓање во шеснаесетникот без контакт, но сега ја слушнавме и пораката која му ја испратил Пике.

– Дебели, немој да ме е..ш, – му порача Пике на Суарез, кој влезе во директна конфронтација со голманот на Барселона.

– Ако ја испружев ногата да, вака сигурно не, – одговори Тер Штеген откако Суарез беше сигурен дека има елементи за пенал.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни