Поврзете се со нас

Шпанија

Пике искрено за физичката состојба во која се наоѓаат играчите на Барселона (ФОТО)

Објавено

на

Шпанскиот првак Барселона по пауза од два месеци почна со тренинзи, одржа неколку сесии што дефинитивно е позитивна вест и оди кон тоа што сите се надеваат-продолжување на сезоната.

Сепак големата пауза поради пандемијата со коронавирусот има оставено последици, а најдобар доказ за тоа е реакцијата на Жерард Пике. Имено официјалниот Твитер профил на каталонците сподели фотографија од него ставајќи емотикон „авион“ што во случајот значи дека лета.

На ова веднаш стигна одговор од него кој напиша:

-Авион? Мислам дека сега сме во состојба на желки, -порача дефанзивецот кој со ова можеби и се пошегува, ама можеби и ја кажа вистината.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни