Поврзете се со нас

Македонија

Петто засилување: Колумбиец ќе го носи дресот на Македонија ЃП (ВИДЕО)

Објавено

на

Актуелниот освојувач на Купот на Македонија, тимот на Македонија Ѓорче Петров го потврди петтото засилување за новата сезона.

По Христијан Пецов, Бојан Илиевски, Александар Ѓорѓиески и Фисник Зука нов член на „лавовите“ е 25-годишниот Џон Еди Мена Перез. Мена Перез е колумбиски интернационалец на кого добро му е познат македонскиот фудбал со оглед на тоа што минатава кампања ја мина во редовите на Ренова.

Тој може да покрие повеќе позиции, може да игра како бек и како крилно и е втор играч по Зука кој од таборот на „гипсарите“ се пресели во скопскиот тим.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни