Поврзете се со нас

Евролига

Петте потези кои го одбележаа Ф4 во Белград, фантастичниот Мициќ е број еден (ВИДЕО)

Објавено

на

Зад нас е уште едно издание на Евролигата кое беше комплетирано со фајналфор турнирот во Белград на кој најдобро се снајде составот на Анадолу Ефес кој дојде до пехарот, односно го одбрани истиот од минатата сезона.

Од четирите средби (полуфиналињата, битката за трето и прво место) беа избрани најдобрите моменти, а потегот број еден е зад името на Василије Мициќ кој во полуфиналето уште еднаш покажа за каков мајстор се работи, поточно како се решава натпревар.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни