Поврзете се со нас

Германија

Петте погодоци кои го одбележаа последното коло во Бундеслигата (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Во германскиот фудбалски шампионат се одигра 15. коло во кое во дерби натпреварите славеа двете Борусии, Дортмунд беше подобар од РБ Лајпциг (3-1), додека Менхенгладбах со голем пресврт ја доби битката против Баерн Минхен (3-2).

Од деветте средби беа избрани најдобрите голови, Топ 5 листа во која можете да ги видите погодоците на Санчо, Горецка… во наредните две ипол минути.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни