Поврзете се со нас

Германија

Петте најатрактивни голови: Мајстории на Гнабри, Халанд…(ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Вечерва со дуелот во Берлин меѓу Херта и Ајнтрахт Франкфурт (20:30 часот) се отвара второто коло во Бундеслигата, па во пресрет на тие возбудувања одбрани се најдобрите голови од првата рунда.

Се работи за Топ 5 листа со најтрактивните мајстории, а во одбројувањето се акциите при кои противничките мрежи ги тресеа Гнабри, Халанд…

Воедно ова се и петте најдобри одбрани од отворањето на кампањата во најсилниот германски шампионат.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни