Поврзете се со нас

Германија

Петте најатрактивни голови кои ги „украдоа“ аплаузите од навивачите: Левандовски, Ројс..(ВИДЕО)

Објавено

на

Во германската Бундеслига се одигра осмото коло во кое на секој од натпреварите имаше барем по еден погодок.

Најефикасно беше во дерби пресметката на „Бај Арена“ каде Баерн Минхен го уништи Баер Леверкузен со 5-1 како и на дуелот меѓу Хофенхајм и Келн каде домаќините обезбедија триумф од 5-0.

Од сите овие битки беа избрани најубавите пет голови, па во наредните две минути уживајте во ремек делата на Левандовски, Ројс, Гнабри…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни