Поврзете се со нас

Германија

Петте мајстории кои го одбележаа првото коло по зимската пауза (ВИДЕО)

Објавено

на

Се вратија возбудувањата во првата германска лига, а првото коло по зимската пауза донесе интересни пресметки, едно големо изненадување (Баерн Минхен-Борусија Менхенгладбах 1-2) и само еден меч на кој немаше голови (Гројтер Фирт-Штутгарт).

На останатите дуели беше ефикасно, па од Бундеслигата ги одбраа најдобрите пет погодоци од 18. коло, па во наредните две ипол минути уживајте во мајсториите.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни