Поврзете се со нас

Германија

Петте голови кои ги кренаа на нозе фудбалските фанови: Халанд, Сане…(ВИДЕО)

Објавено

на

Зад нас е 13. коло во Бундеслигата во кое до триумфи дојдоа водечките екипи на табелата Баерн Минхен и Борусија Дортмунд, тимови кои како што стојат работите ќе се борат за титулата во оваа кампања.

Редовно по секое одиграно коло се бираат петте најдобри погодоци, па така и е овојпат каде на одбројувањето ги имаме Халанд, Сане, Пантовиќ…

Ова се потезите кои се најдоа во фокусот на навивачите и јавноста.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни