Поврзете се со нас

Италија

Петта победа во низа за Јувентус за лидерска позиција во Серија А (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/juventusfcen

Фудбалерите на Јувентус продолжуваат да редат победи во Серија А, серија која им овозможи да дојдат до првата позиција на табелата пред Интер кој утре го игра својот меч од оваа рунда.

„Старата дама“ славеше над Калјари со 2-1 и со тоа дојде до 29 сезонски бод. Клубот од Торино повторно постигна голови во вистинско време со тоа што во главна улога беа дефанзивците, прво Бремер стрелаше во 60 минута, водство кое потоа беше зголемено од Ругани во 70 минута.

Калјари не се откажа и со погодокот на Досена во 75 минута намали на 2-1 за да истиот играч потоа ја погоди и рамката од голот на Шчесни.

Ова за четата на Алегри беше петто славје во низа и со висока самодоверба ќе го дочекаат дербито со Интер закажано за 26 ноември во Торино.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни