Поврзете се со нас

Македонија

Петрушевски ќе го води Голден Арт, има само една цел

Објавено

на

Составот на Голден Арт и официјално го претстави новиот тренер, а тоа е искусниот Стојан Петрушевски.

Ценетиот ракометен работник кој долго години беше во Вардар, но и имаше неколку улоги во македонските репрезентации, сега има нов предизвик и тоа како главен човек на клупата на „градежниците“ каде целта е една и единствена- да се обезбеди опстанок во Суперлигата.

-Чест мие што доаѓам во една млада и преспективна екипа, која заслужува да игра плеј-оф.

-Заедно со стручниот штаб на клубот се надеваме дека ќе избориме опстанок во супер лигата, зашто овие млади играчи го заслужуваат тоа, а исто така и клубот кој обезбедува и овозможува одлични услови за работа. Целта е јасна, одиме понатака, -порача Петрушевски кој вчера го одржа првиот тренинг со екипата, а дебито на новата функција ќе го има против Куманово.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни