Поврзете се со нас

Македонија

Петровски нема повеќе да го води Еурофарм Пелистер 2

Објавено

на

foto:www.facebook.com/hceurofarmpelister

Македонскиот стратег, Михајло Петровски нема повеќе да го води составот на Еурофарм Пелистер 2.

Вториот тим на „зелено-белите“ го загуби баражот со Радовиш за место во Суперлигата, пораз кој за битолчани значаше испаѓање во понизок ранг, а одговорноста за тоа ја презема Петровски кој поднесе оставка.

Драма во Автокоманда: Мајсторија на Постолов по истекот на времето, Радовиш влезе во Суперлигата (ВИДЕО)

Оставката беше прифатена од управата на клубот која му посака среќа на тренерот во наредните предизвцици во кариерата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни