Поврзете се со нас

Свет

Петровиќ го напушти Пезаро па само четири кола

Објавено

на

Хрватскиот струњчак Александар Петровиќ денел поднел оставка на тренерската функција во редовите на италијанскиот прволигаш Пезаро.

Информацијата би била вообичаеана само ако Петровиќ не го направеше овој потег по четири кола од италијанското првенство.

– По последните две средби, тренерот мораше добро да се погледне во огледало.

– Не ми се допадна тоа што го видов, разговарав со раководството и решив дека најдобро е да си заминам, – изјавил Петровиќ.

Пезаро по стартните четири рунди има една победа и три порази во Италија.

Искусниот тренер неодамна го напушти кормилото на бразилската репрезентација за да се концентрира на работата во Пезаро.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни