„Петка“ на Ѓуроски против Нант

gjuroski

Македонскиот репрезентативец, Стојан Ѓуроски беше автор на 5 поени, 2 скокови и 2 асистенции во најновиот меч на Евро во втората фрацуска лига.

Евро како гостин загуби од Нант со 91-73 и тоа откако го преспа второто полувреме. Гостите имаа контрола на резултатот во првите 20 минути и истите ги реализираа со 46-42, ама тоа темпо и игра не го задржаа во вториот дел во кој домаќините беа на далеку повисоко ниво и дојдоа до триумф.

Екипата на Евро со учинок 3-5 е на 13 место на табелата.

 

Facebook Коментари