Поврзете се со нас

Свет

„Петка“ на Борко против Магдебург, Миркуловски не најде решение за Кил

Објавено

на

Ниту еден триумф не забележаа македонските преставници на денешните средби од 15.коло во Бундеслигата.

Филип Миркуловски како предводник на Вецлар не најде решение Кил. Имено фаворитот не дозволи изненадување и славеше на гостински терен со 31-25.

Борко Ристовски на Лемго се прикажа во добро светло против Магдебург, ама тоа не беше доволно за поволен резултат на теренот на противникот. Магдебург славеше со 37-33 во дуел во кој Борко имаше 5 одбрани.

Хановер пак на Филип Кузмановски освои само бод против Хам-Вестфален.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни