Пети: Мбапе може да биде проблем за Реал, има толку многу…

Францускиот репрезентативец, Килијан Мбапе ќе ја промени клупската средина по крајот на оваа сезона кога и му завршува договорот со клубот на кого му служи/служеше од 2017 година-тоа е Пари Сен Жермен. Светските медиуми пренесоа дека Мбапе веќе го известил клубот за своето заминување со тоа што не открил која ќе биде наредната негова дестинација. … Продолжи со читање Пети: Мбапе може да биде проблем за Реал, има толку многу…