Поврзете се со нас

Македонија

Петар Атанасијевиќ ќе биде дел од првиот тим на Еурофарм Пелистер

Објавено

на

Македонскиот репрезентативец, Петар Атанасијевиќ во иднина ќе биде дел од првата екипа на Еурофарм Пелистер.

Тренерот на „зелено-белите“, Ларс Валтер побара левото крило да биде прекомандувано во најсилниот тим на „фармацевтите“, па така сега Атанасијевиќ ќе има можност да напредува, да се бори за своето место на повисок степен со оглед на тоа што досега беше дел од Еурофарм Пелистер 2.

19-годишниот Петар во својата играчка кариера има настапувано и за РК Алушовски од каде премина во семејството на Еурофарм Пелистер.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни