Поврзете се со нас

Германија

Пет мајсторски голови од далечина кои ја одбележаа оваа сезона во Бундеслигата (ВИДЕО)

Објавено

на

Германската Бундеслига ќе биде првата од најдобрите лиги кои ќе се вратат на големата сцена, односно ќе продолжат по прекинот, суспензијата која беше направена поради кризата со коронавирусот.

За тоа дозвола даде и германската влада, па се очекува во втората половина на овој месец да се вратат возбудувањата. Во пресрет на новите информации кои се очекуваат од медиа тимот на Бундеслигата ни подготвија една интересна компилација со најдобрите пет голови од далечина, надвор од шестнаесетникот постигнати во актуелнава кампања во елитната германска конкуренција. Уживајте!!!

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни