Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Пет години од најубавиот гол на Роналдо: Зидан се фаќаше за глава, домашните фанови аплаудираа (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/FIFAWorldCup

Кристијано Роналдо постигна многу голови и освои многу трофеи во дресот на Реал Мадрид, па со право си заработи посебно место во клупската историја на шпанскиот состав.

Многу голови на Португалецот се запаметени и како решавачки или пак посебно атрактивни, а еден од нив Роналдо го постигна во Торино пред точно пет години.

Реал му гостуваше на Јувентус во четвртфиналето на Лигата на шампионите, а Роналдо постигна гол со ножички, потврдувајќи ја високата победа од 0:3 за гостите.

Навивачите на Јувентус го поздравија голот со аплауз, Зинедин Зидан се фаќаше за глава, а и пет години подоцна ретки се фановите кои го заборавиле погодокот на Кристијано на „Алијанц“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни