Пет француски ракометни легенди се збогуваа со националниот тим (Фото)

Tjeri-Omejer2

Пет легендарни имиња на француската ракометна сцена вечерва добија достојно збогување од националниот тим, a тоа се случи пред почетокот на пријателскиот дуел Франција-Данска во салата „Берси“ во Париз.

Даниел Нарсис, Бертранд Жил, Тјери Омејер, поранешниот селектор Клод Онеста и единствениот кој не присуствуваше – Жером Фернандез, имаа можност накратко да се обратат пред француските фанови , а за сите нив беше подготвен и видео материјал од моментите минати во националниот тим.

Организаторот на крајот приреди и пиротехничко шоу, по што следуваше и возбудливиот натпревар кој го доби Данска со минимална победа.

francija-legendi

Facebook Коментари