Поврзете се со нас

Свет

Пешевски и Штутгарт претрпеа уште еден пораз во Бундеслигата

Објавено

на

Штутгарт на нашиот репрезентативец Жарко Пешевски доживеа пораз и во вториот меч во новата сезона во Бундеслигата.

Во првото коло Штутгарт како гостин беше поразен од Магдебург, додека сега пак од нив подобар беше Гепинген со резултат 34-27. Домашниот тим немаше решение, одбрана за расположениот противник кој беше подобар во двете полувремиња (11-15, 16-19).

Пешевски беше автор на два гола од четири обиди, прв стрелец беше Хејман од Гепеинген со 9 погодоци.

Вецлар на Филип Миркуловски загуби од Магдебург со 30-26, популарниот Жути немаше бројки во својата статистика.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни