Поврзете се со нас

Македонија

Периќ: Со нетрпение чекам да заиграм за Пелистер

Објавено

на

Македонскиот прволигаш Еурофарм Пелистер почна да ја гради екипата за следната кампања, веќе се договорија неколку имиња, а еден од нив е Јосип Периќ.

Босанскиот репрезентативец во изминативе две години беше дел од германскиот тим Гепинген, па сега тоа искуство, квалитет ќе треба да го донесе во клубот од Битола.

-Ме контактира тренерот Бабиќ, ми ја објасни визијата и сите детали за клубот. Потоа стапив во контакт со претседателот Стерјев. Брзо се договоривме за сите детали. Со нетрпение чекам да го облечам дресот на Еурофарм Пелистер.

-Разговарав со Вегар и Граџан. Тие имаа само пофалби за клубот, а особено за навивачите и атмосферата. Во Романија играв со Кукоски, Ојлески и Кузманоски и едвај чекам повторно да играме заедно, -истакна Периќ за официјалниот сајт на „фармацевтите“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни