Поврзете се со нас

Свет

Перфектни „21 од 21“: Рајковиќ и ЦСКА газат се пред себе во ВТБ лигата (ВИДЕО)

Објавено

на

Македонскиот стратег Емил Рајковиќ се израдува на уште еден триумф со ЦСКА Москва во ВТБ лигата, победа со која тимот од руската престолнина продолжи да „грми“ во ова натпреварување во кое има „21 од 21“.

Нова жртва на „армејците“ беше Астана кој е поранешен тим на Рајковиќ, но за нив немаше попуст во Москва каде настрадаа со 28 разлика (100-72). Седум играчи беа двоцифрени, центарот Милутинов беше лидер со 15 поени и 11 скокови.

Кај гостите Џонсон беше автор на 20 кошеви.

Во следното коло ЦСКА има дерби средба против Зенит.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни