Поврзете се со нас

Свет

Перфекција на Македонката: Разиграната Ристовска ја предводеше ЦСКА до нова победа

Објавено

на

foto: https://www.facebook.com/whccska

Сара Ристовска беше носител, лидер на новата победа на ЦСКА Москва во првата лига на Русија.

ЦСКА ја продолжи одличната серија на резултати и дојде до 24 триумф со што на идеален начин го заокружи овој прв дел од шампионатот. Последното славје дојде над Динамо-Синара (Волгоград) и тоа со резултат 32-25 за „24 од 24“ во Суперлигата.

Македонската репрезентативка беше во елемент, па така во првиот дел даде пет погодоци, по паузата додаде уште два со тоа што истите ги реализираше со 100 процентен учинок (седум од седум).

Сега доаѓа завршната фаза, а за Сара и пријателките првиот испит ќе дојде на 4 февруари токму против овој ист противник.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни