Поврзете се со нас

АТП

Перфекција: Алкарас со магичен лоб ја крена на нозе публиката во Индијан Велс (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: twitter.com/josemorgado

Карлос Алкарас ја доби полуфиналната пресметка со Јаник Синер и ќе игра во финалето на Мастерсот во Индијан Велс или поточно го дели само уште една победа одново да го заземе врвот на АТП листата.

Ако Шпанецот слави во завршниот меч над Данил Медведев тогаш освен титулата ќе добие финансиска награда, но и враќање на статусот на најдобар светски тенисер, односно ќе го турне од врвот Новак Ѓоковиќ.

Алкарас играше одлично против Синер, славеше со 7:6 (4), 6:3, а најубавиот потег го имаше во вториот сет кога го една одлична размена успеа да се извади од незгода ситуација со перфектен, магичен лоб.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни