Поврзете се со нас

Шпанија

Перез за најавените засилување за Реал: Кои се тие? (ВИДЕО)

Објавено

на

Foto:twitter.com/realmadrid

Реал Мадрид го освои Супер Купот на Шпанија, а воедно е во одлична позиција во шампионатот, плус веќе е меѓу осумте најдобри во Лигата на шампионите што значи дека „кралевите“ засега имаат добра сезона, сезона која може да биде крунисана со две, три титули до крајот.

Меѓутоа во исто време клубот од „Сантијаго Бернабеу“ веќе работи на засилувања за следната кампања за која според информациите веќе е обезбеден Килијан Мбапе, а се прават напори да се донесе и левиот бек на Баерн Минхен, Алфонсо Дејвис.

Секако за ова нема официјална потврда, но со оглед на изворите не овие вести јасно е дека Реал гризе сериозно иако претседателот Флорентино Перез наводно не знае ни кој е Мбапе, ниту Дејвис.

@morong10 Florentino Pérez no sabe ni quien es #mbappe ni #alphonsodavies 😂 #realmadrid #humor #president #football #noticias #view #viral #tiktok #news ♬ sonido original – ChrisMG

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни