Поврзете се со нас

Шпанија

Перез одговара со сарказам кога добива прашање за Мбапе (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/realmadrid

Флорентино Перез преживеа една непријатна епизода со Килијан Мбапе и засега одолева на притисокот кој го врши јавноста за негов ангажман, па дури и со иронија одговара на прашањата кои му се поставуваат за Французинот.

Мбапе на доста незгоден начин го извиси првиот човек на Реал Мадрид и го погази зборот кој го даде за трансфер во Реал Мадрид, но после новата турбуленција која беше актуелна изминатово лето, Французинот повторно почна да се поврзува со „кралевите“.

Покрај притисокот од медиумите, често со коментари се јавуваат и верните фанови на Реал, па така вирално стана едно видео кое сега се рашири на социјалните мрежи.

Еден фан на Реал Мадрид бара од претседателот да го купи Мбапе, по што овој саркастично му одговара:

– Не сум го слушнал тоа прашање никогаш………

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни