Поврзете се со нас

Шпанија

Перез доби јасен одговор од фановите на Реал: Кого да доведеме? (Видео)

Објавено

на

foto:twitter.com/realmadrid

Флорентино Перез денеска учествуваше на шампионската прослава на Реал Мадрид, а во својот говор зборувал за сезоната во Ла Лига која полека завршува, како и остварените амбиции на неговиот клуб.

Првиот човек на Реал имал и помалку официјален дел, а во него ги прашал присутните најмлади фанови на „кралскиот клуб“ за тоа кој фудбалер треба да биде доведен во летниот преоден рок.

Фанвите баз размислување го скандирале името на Килијан Мбапе, а насмевката на Перез е потврда дека тој има добро разработен план за реализација на оваа идеја.

Кого да доведеме? – било прашањето на претседателот на кое доби јасен одговор.

Мбапе веќе објави дека нема да го продолжи договорот со ПСЖ, а според шпанските медиуми, наредниот период треба да биде потврден и неговиот трансфер во Реал, што е само формалност.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни