Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Пепе стана најстар стрелец во историјата на ЛШ (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/OptaJoe

Португалскиот прволигаш Порто го потврди статусот на фаворит и обезбеди победа над Антверп од 2-0 во групата Х во Лигата на шампионите.

Ова беше дуел во кој Еванилсон го најави триумфот на домаќинот, а истиот пак го потврди ветеранот Пепе со својот погодок во 91 минута. Со ова стоперот стана најстариот стрелец во историјата на ова натпреварување и тоа со 40 години 254 дена.

Со ова Португалецот го надмина досегашниот рекордер Франческо Тоти кој своевремено погоди со 38 години и 59 дена.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни