Пенезиќ го торпедираше Будуќност и влезе во Топ 3 ѕвезди на колото

penezic

Андреа Пенезиќ со одличната игра против тимот на Будуќност успеа да си обезбеди место во Топ 3 ѕвезди на колото во Лигата на шампионите според ЕХФ.

Таа на натпреварот не застана да го торпедира голот на  Будуќност и стрелаше од сите страна, а натпреварот го заврши со 8 постигнати голови.

Во клубот на Топ 3 ѕвезди во ѕвезди на колото, друштво и прават Ксениа Смитс од Мец и голманката на Ростов, Ана Седојкина.

Погледнете ги мајсториите на Пенезиќ на следниот ЛИНК

Facebook Коментари