Поврзете се со нас

Европски купови

Пелистер згази, па застана за бод против Кадетен Шафхаузен

Објавено

на

blank

Екипата на Еурофарм Пелистер не успеа да дојде до првата победа во Лигата на Европа иако ги имаше сите предуслови да го направи тоа на вечерашната пресметка против Кадетен Шафхаузен во Битола.

Македонскиот претставник одигра извонредно прво полувреме во двата правци и се избори за убедлива предност од шест голови (16-9). Меѓутоа избраниците на Бабиќ застанаа во продолжението, комплетно се променија улогите и гостите од Швајцарија успеаа да се изборат за реми од 25-25 со погодокот на Фримел.

Мандалиниќ со 6 и Кушан со 4 голови ја предводеа листата на стрелци кај Пелистер, додека пак на спротивната страна прво име беше Шелкер со 7 погодоци.

Следен противник на Еурофарм Пелистер е бундеслигашот Рајн Некар Левен.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни