Поврзете се со нас

СЕХА лига

Пелистер загуби и од Нексе во СЕХА лигата

Објавено

на

foto:twitter.com/SEHALeague/kolektiffimages

Ракометарите на Еурофарм Пелистер загубија уште еден меч во СЕХА лигата, па така откако во понеделниот беа надиграни од Војводина вечерва тоа им се случи и во пресметката со Нексе во Нашице (29-25).

Македонскиот вицешампион имаше проблеми да го следи во чекор ривалот во двете полувремиња, во првиот дел му дозволи да создаде предност од три погодоци, предност кој дополнително беше зголемана по паузата и во еден момент беше плус седум за домаќините (23-26).

Сепак клубот од Битола до крајот намали дел од негативата и со минус четири го заокружи гостувањето во Хрватска.

Сршен со 6 гола го предводеше Нексе, Радовиќ и Костески пак дадоа по 5 и 4 погодоци за „фармацевтите“.

Во следното коло Пелистер ќе ја дочека Војводина.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни