Поврзете се со нас

Македонија

Пелистер со нова реакција за Куп термините: Срамна одлука, ќе ги информираме меѓународните ракометни институции

Објавено

на

foto:www.facebook.com/hceurofarmpelister

Ракометната федерација на Македонија вчера уште еднаш информираше за термините во Купот и притоа посочи колку ќе изнесуваат дневните блок влезници за случувањата во Спортскиот центар „Борис Трајковски“ во Скопје.

Денеска со ново соопштение се огласи актуелниот македонски првак, Еурофарм Пелистер кој уште еднаш го изрази незадоволството од утврдените термини и порачаа дека ќе ги информираат меѓународните ракометни институции.

Ова е првата реакција на „зелено-белите“ на 26 април.

Пелистер се јави со реакција по промената на термините во Купот: Се нарушува регуларноста на натпреварувањето…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни