Поврзете се со нас

Македонија

Пелистер со низа промени пред вториот дел од сезоната: Митко Стојковски нов претседател на битолската гордост

Објавено

на

Foto:facebook.com/FC.PelisterBitola

Фудбалскиот клуб Пелистер денеска одржа интерно Собрание и ги собра најважните членови од Управниот Одбор, кој донесе неколку важни промени во пресрет на вториот дел од сезоната.

Гордоста на градот Битола вечерва со официјално соопштение ги пренесе најважните информации во јавноста, откривајќи дека нов претседател на Пелистер е легендарниот Митко Стојковски.

– Денес се одржа вонредно собрание на ФК Пелистер. На собраниеето за нов претседател е избран Митко Стојковски. Досегашен претседател на ФК Пелистер беше Пеце Стојчевски.

– Во бордот на директори членуваат поранешните фудбалери Тони Мицевски, Пеце Цветковски и Златко Деловски, стопанствениците Трајан Вртковски, Павле Лазаровски и Сотир Николовски и претставници на Општина Битола, Блага Талевска (економист) и Стефанија Боцевска (правник).

Пелистер оваа сезона се натпреварува во Втората лига и првиот дел од сезоната го заврши на четвртото место, со реални шанси да се бори за промоција во вториот дел од кампањата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни