Пелистер се јави со реакција по промената на термините во Купот: Се нарушува регуларноста на натпреварувањето…

Ракометната федерација на Македонија денеска ја информираше јавноста дека по барање на клубови учесници во завршниците од КУП натпреварувањето, направена е промена во распоредот. На оваа одлука на РФМ се огласи актуелниот шампион Еурофарм Пелистер кој смета дека на овој начин се се нарушува регуларноста на натпреварувањето и прашуваат дали со ова се навестува нерегуларна … Продолжи со читање Пелистер се јави со реакција по промената на термините во Купот: Се нарушува регуларноста на натпреварувањето…