Поврзете се со нас

Македонија

Пелистер потпише нов договор со Кесар, а го донесе и Американецот Чиз (ФОТО)

Објавено

на

Екипата на Пелистер повлече уште два нови потези во обидоат да се состави што подобар и покомпетитевен тим за новата сезона.

Клубот од Битола успеа да ја продолжи сорбаотката со најдобриот свој играч од минатата сезона Игор Кесар. Српскиот интернационалец блескаше во дресот на Пелистер, па за тие свои партии беше награден со нов двегодишен договор.

Другиот потег на амбициозните битолчани е доведувањето на 24-годишниот Виктор Чиз. Тој е поранешен член на италијански Тревизо кој потпиша договор до 2022 година.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни