Поврзете се со нас

СЕХА лига

Пелистер од „плус пет“ до „минус три“ во Загреб

Објавено

на

Ракометарите на Еурофарм Пелистер загубија од ППД Загреб со 26-23 во натпреварот од СЕХА лигата.

Составот од Битола одигра добро прво полувреме кое го реши со 14-11, потоа во првата третина од вториот дел имаше и плус пет (17-12), ама тој ритам, тоа темпо не успеа да го задржи и му дозволи на противникот да се врати во игра, да направи целосен пресврт и на крајот да слави со три разлика.

Ова за „фармацевтите“ е прв пораз во ова натпреварување, најдобар во составот предводен од Бабиќ беше Периќ со 7 голови, голманот Чаневски имаше 9 одбрани.

Буриќ со 5 погодоци беше прв стрелец кај хрватскиот претставник.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни