Поврзете се со нас

Македонија

Пелистер немаше проблеми со Голден Арт

Објавено

на

foto:www.facebook.com/hceurofarmpelister

Македонскиот првак, Еурофарм Пелистер немаше проблеми и оствари победа над Голден Арт од 38-21 во средбата од 3.коло во Суперлигата.

„Фармацевтите“ вчера лесно го надиграа Мулти Есенс, додека пак денеска се справија со Голден Арт во дуел во кој го надиграа ривалот во првото и второто полувреме.

Разликата во квалитет е голема, битолчани се стекнаа со предност од 7 гола на полувреме (17-10), позитива која само ја зголемуваат во вторите 30 минути. Ѓорговски со 8 гола беше најефикасен кај победникот, Шилегов пак даде 6 кај поразените.

Во вториот дуел Прилеп беше подобар од Вардар Неготино со 30-22.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни