Поврзете се со нас

Европски купови

Пелистер и Татабања се договорија, двомечот ќе се игра во Битола

Објавено

на

blank

Екипата на Еурофарм Пелистер ќе биде домаќин на двата натпревари против Татабања во Лигата на Европа.

Македонскиот преставник во ова натпреварување ја информираше јавноста дека постигнале договор со унгарскиот прволигаш за да двете средби се одиграат во Битола. Дуелите ќе се одиграат на 9 февруари во 20:45 часот и на 10 февруари во 17:00 часот.

„Фармацевтите“ во досегашниот дел одиграа пет мечеви во ЛЕ и на истите запишаа само една победа против Тримо Требње.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни