Поврзете се со нас

Македонија

Пелистер ги освежи своите редови со македонски репрезентативец

Објавено

на

blank

Тимот на Еурофарм Пелистер повлече уште потег по ангажманот на голманот Карим Хендави, па така нов член на првата екипа е Цветан Кузманоски.

Клубот од Битола одлучи македонскиот репрезентативец да биде промовиран во првиот тим, поточно повеќе да не настапува за Еурофарм Пелистер 2. Добрите негови партии му донесоа место во репрезентацијата на СП во Египет за да сега напредува и на клупски план и добие шанса кај Жељко Бабиќ.

Крилото ќе го носи дресот на „фармацевтите“ во следните три и пол сезони, а дебито треба да го има против Рајн Некар Левен во Лига Европа.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни