Поврзете се со нас

Македонија

Пелистер доведе уште еден плејмејкер од САД

Објавено

на

foto:gomountainlions.com/index.aspx

Екипата на Пелистер направи некои промени во играчкиот кадар во оваа пауза, па кога се во прашање засилувањата беа доведени две нови имиња, првото е Дејшон Најт, а второто Џонил Фугет.

Пелистер договори искусен американски плејмејкер

И Футет исто како и Најт е плејмејкер кој е од Соединетите Американски Држави, играч на кој последниот ангажман му бил во бугарски Спартак Плевен.

На шест мечеви за Спартак во бугарскипт шампионат имал просек од 12, 8 поени, 3 скока и 2, 8 асистенции.

Пелистер има учинок 9-4 во домашното првенство каде прв предизвик во 2024 година ќе му биде дуелот со МЗТ Скопје во „Јане Сандански“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни