Поврзете се со нас

Македонија

Пелистер до РФМ: Од Вардар не се оградија од нивните навивачи, дали ова беше договорено сценарио? (ФОТО)

Објавено

на

foto: https://www.facebook.com/hceurofarmpelister

И неколку дена по дербито меѓу Вардар 1961 и Еурофарм Пелистер има реакции, коментари во јавноста, а истите најмногу доаѓаат од Битола.

Видовме неколку соопштенија на клубот и навивачката група „Чкембари“, а денеска од Пелистер испратија одговор до натпреварувачката комисија на РФМ, односно се изјаснија за тоа што се случи, односно јавно го презентираа нивниот став преку социјалните мрежи.

Во продолжение ви го пренесуваме нивниот одговор.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни