Поврзете се со нас

Шпанија

Пеколната „единаесетка“ која Реал може да ја има во наредната сезона (ВИДЕО)

Објавено

на

Оваа сезона се уште не завршена и допрва се очекува рестарт во најсилните лиги кои беа суспендирани поради пандемијата со КОВИД-19.

Една од тие лиги е и шпанската каде Реал Мадрид е еден од главните кандидати за пехарот заедно со Барселона. Освен во Ла Лига „кралевите“ се уште се активни и во ЛШ каде се во осминафиналето и нивен против е Манчестер Сити кој пак славеше со 2-1 на првата средба на „Снатијаго Бернабеу“.

Ова значи дека пред Реал се сериозни предизвици и се уште не се знае како ќе ја реши кампањата, но британски „Сан“ без разлика на тоа состави една идеална единасетка, поточно како шпанскиот великан може да изгледа во следната 2020/2021.

Има три големи промени, тука се Погба, Халанд и Мбапе, па еве како изгледа таа можна формација 4-3-3.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни