Поврзете се со нас

НБА

Пејтон го стави на „постер“ центарот на Индијана, па противникот сакаше да го гризне (ВИДЕО)

Објавено

на

Голден Стејт Вориорс доживеа шокантен пораз од Индијана Пејсерс на домашен терен од 121-117, шокантен од причина што клубот од Индијанаполис не можеше да смета на најдобрите играчи, односно настапи со втора, трета петорка.

Сепак статусот секогаш за потврдува на теренот и овојпат „воините“ тоа не го направија и ги разочараа навивачите. Освен изненадувачкиот резултат средбата во Сан Франциско донесе и една необична, чудна ситуација во која беа вкучени Гери Пејтон втори и Гога Битадзе.

Пејтон кој е познат по атракциите го стави на „постер“ центарот на Индијана по што почна да гледа накај него што испровоцира реакција од Грузиецот кој му се приближи и се обиде да го гризне.

За ова Гога беше исклучен од судиите затоа што му беше втора техничка грешка.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни