Поврзете се со нас

Европски првенства

Педри беше донесен на раце за да биде дел од славјето на Шпанците (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: x.com/SEFutbol

Шпанија ја победи Германија и избори место во полуфиналето на Европското првенство, фаза во која дефинитивно нема да го гледаме фудбалерот на Барселона, Педри Гонзалес.

Педри се повреди по еден старт на Тони Крос на почетокот на вчерашниот меч и го очекува пауза од неколку недели. Меѓутоа тој ќе остане во шпанската репрезентација и ќе биде поддршка за соиграчите, целиот тим кој го цени и потврда за тоа е ситуацијата од вчерашното славје во соблекувалната.

Гонзалес беше донесен на раце само за да биде дел од победничката фотографија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни