Поврзете се со нас

Германија

Павар се премислил, наскоро ќе потпише нов договор со Баерн

Објавено

на

Foto:twitter.com/FCBayern

Францускиот репрезентативец Бенжаман Павар најверојатно ќе остане во Баерн Минхен и по крајот на оваа сезона.

Десниот бек со своите настапи и однесување надвор од теренот ја вратил довербата кај стручниот штаб и раководството на германскиот клуб и сега се очекува почеток на преговорите за продолжување на соработката.

Се очекува Павар да добие и повисока плата, што беше еден од елементите поради кои и фудбалерот размислуваше за понудата од Барселона, но се чини дека шансите за таков расплет се минимални.

Договорот на Французинот истекува во 2024 година, па затоа и наредните месеци се сметаат за круцијални во однос на потврдувањето на неговото останување на подолг рок во Минхен.

Павар дојде во Баерн во 2019 година од редовите на Штутгарт.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни