Поврзете се со нас

Свет

Пау и Барселона ја официјализираа соработката, Гасол ја испрати првата порака (ФОТО)

Објавено

на

blank

Ветеранот Пау Гасол и официјално е нов член на шпанскиот великан Барселона.

Тоа што се најавуваше изминативе денови сега беше потврдено од двете страна, поточно од центарот и секако клубот. Ова за  Гасол е враќање во средината во која ја започна кариерата, односно по пауза од две децении се враќа во клубот во кој се промовираше на европската сцена по што изгради и импресивна НБА кариера.

-Моето искуство и вештини ќе му бидат на располагање на клубот во најважниот дел од сезоната, во исто време физички ќе напредувам и ќе фаќам ритам во натпреварувањето. Среќен сум што се враќам во клубо во кој започнав и сум среќен поради новата можност: Се надевам дека брзо ќе можам да му помогнам на првиот тим, -порача Пау во пораката на социјалните мрежи.

Договорот е со важност до крајот на актуелнава сезона.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни